top of page
Dotyk medyczny

Dla pacjenta-ciekawostki

1

Oleje konopne (Marihuany Medycznej z THC) są naturalnym wyciągiem roślinnym pozyskiwanym z konopii indyjskich (Cannabis sativa L. subsp. Indica) zawierający ekstrakt THC. O użyciu i dawkowaniu decyduje wyłącznie lekarz prowadzący terapię, przepisując receptę na surowiec farmaceutyczny do sporządzania leku recepturowego, który wydaje wyłącznie apteka.

2

Terapia kannabinoidami (Marihuaną Medyczną z THC) jest częścią leczenia wielodyscyplinarnego (multimodalnego), o charakterze terapii wspomagającej. 

3

Należy pamiętać, że występujące olejki z CBD nie stosuje się w celach terapeutycznych. Marihuana Medyczna jest wyłącznie dostępna na receptę wystawioną przez lekarza i wydaną w aptece, jako surowiec farmaceutyczny do przygotowania leku recepturowego. Produkty zawierające THC posiadają naukowo udowodnioną skuteczność we wspomaganiu leczenia wielu schorzeń.

Butelki olejku eterycznego

4

Marihuana Medyczna z THC na świecie najczęściej jest stosowana w kilku głównych jednostkach chorobowych: ból przewlekły, onkologia, epilepsja, stwardnienie rozsiane, psychiatria, HIV/AIDS. 

5

Produkty Marihuany Medycznej w postaci oleju z THC, mogą być również stosowane w terapii wspomagającej w następujących stanach chorobowych: chorobach neurodegeneracyjnych takich jak: choroba Alzheimera, pląsawica Huntingtona, choroba Parkinsona; innych chorobach takich jak: chroniczny ból w przebiegu choroby nowotworowej, choroba Leśniowskiego-Crohna.

6

Olej konopny z THC, jako lek recepturowy posiada kilka zalet wobec stosowania suszu: dokładnie odmierzona i miareczkowana dawka, łatwość podania, większa intymność przyjmowania leku.

bottom of page